close
تبلیغات در اینترنت
نقد فیلم inception (تلقین) از منظر قرآن کریم
loading...

ضد فراماسونری

بسم الله الرحمن الرحیم نقد فیلم Inception (تلقین) از منظر قرآن کریم کلیات فیلم: این فیلم داستان 6 شخص را روایت می کند که تصمیم دارند با سه مرحله ورود به خواب شخصی ثروتمند او را وادار کنند تا ثروت پدر خویش را بر باد دهد تا به این نحو بر امپراتوری او خاتمه دهند.     اکنون به آیات قرآن که با روال داستان این فیلم مطابقت دارد می پردازیم: 1.و لتجدنهم احرص الناس علی حیوه و من الذین اشرکوا یود احدهم لو یعمر الف سنه و ما هو بمزحزحه من العذاب ان یعمر و الله بصیر بما یعملون (سوره بقره آیه 96)…

آخرين ارسال هاي انجمن

نقد فیلم inception (تلقین) از منظر قرآن کریم

بسم الله الرحمن الرحیم

نقد فیلم Inception (تلقین) از منظر قرآن کریم
کلیات فیلم:
این فیلم داستان 6 شخص را روایت می کند که تصمیم دارند با سه مرحله ورود به خواب شخصی ثروتمند او را وادار کنند تا ثروت پدر خویش را بر باد دهد تا به این نحو بر امپراتوری او خاتمه دهند.
 

 


اکنون به آیات قرآن که با روال داستان این فیلم مطابقت دارد می پردازیم:
1.و لتجدنهم احرص الناس علی حیوه و من الذین اشرکوا یود احدهم لو یعمر الف سنه و ما هو بمزحزحه من العذاب ان یعمر و الله بصیر بما یعملون (سوره بقره آیه 96)
و بر همه پیداست که یهود به حیات مادی حریص تر از همه خلقند حتی از مشرکان، از این رو (هر یهودی) آرزوی هزار سال عمر می کند و (اگر به آرزویش برسد) عمر هزار سال هم او از عذاب خدا نرهاند و خدا به کردار آنان آگاه است.
از آنجایی که یهودیان افکاری ماتریالیستی داشته و تمام خلقت را همین بعد مادی می دانند به همین دلیل حقایقی مانند زندگی پس از مرگ، روح، معاد و... را نفی می کنند و معتقدند که این دنیای مادی با مرگ به پایان می رسد و هرکس باید از ثانیه های عمر خود لذت ببرد و به این جهت هموراه به دنبال راهی است برای افزایش عمر خویش.در این فیلم این مژده به مخاطب داده می شود که هر کس با توسل به اجنه و شیاطین می تواند هزاران سال عمر خویش را افزایش دهد و جاودانه باشد.تصویر سمت راست مرد جوانی است و تصویر سمت چپ همان مرد است اما به سنین بسیار زیاد کهولت رسیده است زیرا هر کس که در مرحله سوم بمیرد دیگر نمی تواند بیدار شود و هزاران سال در همان خواب و رویا زندگی خویش را سپری خواهد کرد.
[تصویر: 13430841871.png]
2.او کالذی مر علی قریه و هی خاویه علی عرشها قال انی یحیی هذه الله بعد موتها فاماته الله ... (سوره بقره آیه 259)
یا به مانند آن کسی که (برخی از مفسرین گفته اند مراد عزیر است) به دهکده ای گذر کرد که خراب و ویران شده بود گفت به حیرتم که خدا چگونه باز این مردگان را زنده خواهد کرد؟ پس خداوند او را صد سال میراند سپس زنده اش بر انگیخت و به او فرمود که چند مدت درنگ نمودی؟ جواب داد یک روز یا پاره ای از یک روز، خداوند فرمود نه چنین نیست بلکه صد سال (که به خواب مرگ افتادی) نظر در طعام و شراب خود بنما که هنوز تغییر ننموده و الاغ خود را بنگر تا احوال بر تو معلوم شود و...
در این فیلم به افراد آموزش داده می شود که بعد از انجام عملیات خواب اگر می خواهند تست کنند که آیا در هنوز خواب و رویا هستند یا در دنیای واقعی حضور دارند می توانند به وسیله یک شیء که " توتم " نام دارد این تست را انجام دهند.این قسمت فیلم نیز مانند آیه بالاست که خداوند خطاب به عزیر می فرماید که به طعام و شراب خود بنما که هنوز تغییر نکرده است.
[تصویر: 13430843561.png]
3.فضربنا علی اذانهم فی الکهف سنین عددا.(سوره کهف آیه 11)
پس ما (در آن غار از خواب) بر گوش (و هوش) آنان تا چند سالی پرده ی بیهوشی زدیم.
مغز متفکر این فیلم که کاب نام دارد برای آنکه بتواند خوابی عمیق را به وجود آورد تا نقشه خود را عملی سازد مجبور است که خوابیدن را تا سه مرحله پیش ببرد و برای اینکار سراغ فردی با تجربه به نام " یوسف" می رود تا از او کمک بگیرد که این فرد ماده ی بیهوشی را پیشنهاد می کند که عمق خواب را افزایش دهد و سه مرحله خوابیدن اجرا شود چون اگر بدون ماده بیهوشی به خواب دوم و سپس سوم بروند این مراحل پایدار نبوده و فردی که خواب است بیدار می شود و نقشه به هم می خورد.منظور از این ماده بیهوشی مواد توهم زا است که انسان را به خلسه می برد مانند مواد توهم زا امروزی از جمله شیشه، کریستال و ... در آیه فوق نیز مشاهده می شود که انسان می تواند حتی چندین سال به خواب فرو رود مانند اصحاب کهف که 309 سال در خواب بودند.بدیهی است که خواب اصحاب کهف فقط دارای بعد روحی است برعکس این فیلم که خواب و توهم و رویای ایشان جنبه ی مادی دارد که به لطف مواد توهم زا و اجنه صورت می گیرد.
[تصویر: 13430849801.png]
4.و کذلک بعثنا هم لیتساء لوا بینهم قال قائل منهم کم لبثتم . . .(سوره کهف آیه 19)
باز آنان را از خواب بر انگیختیم (و زمان خوابشان بر خود آنان نا معلوم بود) تا میان خودشان صحبت و بحث از مقدار زمان خواب پیش آمد.یکی پرسید چند مدت در غار درنگ کردید؟ . . .
این آیه نیز به همین مورد بالا اشاره دارد که به خواست خداوند افراد می توانند سال های طولانی در خواب باشند.اما باید توجه داشت که زمان در خواب کند تر از حالت بیداری سپری می شود و این نکته در فیلم نیز اشاره می شود.به این نحو که یکی از کاراکتر ها که به خواب رفته گمان می کند که بیش از یک ساعت در خواب بوده در حالی که فقط 5 دقیقه خوابیده بوده است.
[تصویر: 13430851251.png]
5.قال ارایت از اوینا الی الصخره فانی نسیت الحوت ما انسانیه الا الشیطان ان اذکره . . .(سوره کهف آیه 63)
(یوشع) گفت در نظر داری آنجا که بر سر سنگی منزل گرفتیم من آنجا ماهی را فراموش کردم و شیطان از یادم برد . . .
در بخش دیگری از این فیلم شاهد این ادعا هستیم که " کاب " می گوید من استخراج کننده ی ذهن هستم.یعنی می توانم فکری را از ذهنی بردارم.این آیه مبارک قرآن نیز به همین موضوع اشاره دارد که شیطان می تواند فکری را از ذهنی بردارد و همچنین فکری را در ذهنی بگذارد که در آیه بعد به این موضوع نیز اشاره خواهیم کرد.
[تصویر: 13430852721.png]
6.من شر الوسواس الخناس (سوره ناس آیه 4) الذی یوسوس فی صدور الناس (سوره ناس آیه 5) من الجنه و الناس (سوره ناس آیه 6)
(پناه می برم به خدا) از شر وسوسه شیطان که وسوسه بد افکند در دل مردمان چه آن شیطان از جنس جن باشد و یا از نوع انسان.
طبق فرموده ی خداوند در این آیه شیطان می تواند فکری و وسوسه ای را در ذهن انسان بکارد.این عمل علاوه بر شیطان می تواند توسط اجنه و انسان نیز صورت گیرد.در این فیلم نیز بارها شاهد این موضوع هستیم که افراد می توانند به فردی که در خواب هست چیز هایی را القاء کنند و او را فریب داده و به عملی که مد نظر خودشان هست تحریک نمایند.
[تصویر: 13430857601.png]
7.و انه کان رجال من الانس یعوذون برجال من الجن فزادو هم رهقا.(سوره جن آیه 6)
و همانا مردانی که از نوع بشر به مردانی از گروه جن پناه می بردند و به غرور و جهل خود سخت می افزودند.
در قسمتی دیگر از این فیلم شخصی که نقشه طراحی شده توسط " کاب " بر علیه او است (شخصی به نام فیشر) فریب وسوسه های کاب را می خورد و برای نجات به او پناه می برد و از او کمک می خواهد.این قسمت از فیلم نیز دقیقا با آیه فوق مطابقت دارد که انسان برای رهایی از مشکلات به جای توکل بر خداوند متعال فریب وسوسه شیاطین را خورده و به آنان متوسل می شوند.
[تصویر: 13430854341.png]
در پناه حق و امیر
admin بازديد : 225 یکشنبه 15 مرداد 1391 زمان : 6:56 نظرات ()
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
لینک باکس

تبليغات
آرشيو
 • 1391
 • کدهاي اختصاصي

  Up Page
  ابزار و قالب وبلاگبیست تولزکد پرش به بالای صفحه وب
  از ما حمایت کنید
  ابزار و قالب وبلاگبیست تولز

  گوگل پلاس

  لوگوی دوستان

  استاد رائفی پور


  Anti Mason


  jood Support


  آنتی ماسون


  ماسون تیوب


  Anti zion
  ارتش پنهان امام زمان